"זה מוסר כפול: העולם שופט את ישראל לחומרה יותר מאשר מדינות אחרות"

- או -

"האו"ם הוא אנטישמי, ולראייה מספר ההחלטות הלא-פרופורציונאלי של האו"ם בעניין ישראל"


1) בכלל לא בטוח שיש לחץ מוגבר…

תגידו, מתי נכנסתם לאתר הבית של אמנסטי-אינטרנשיונל, יומן-רייטס-ווטש או אתר האו"ם לזכויות אדם? נסו שוב ושוב ושוב בעצמכם – ותראו שאלא אם יש מלחמה ממש עכשיו, בראש הידיעות נמצאות סומליה, מיאנמר/בורמה, קמבודיה, סין, בורונדי, סודן, הפיליפינים, איראן, דרפור, קולומביה, קונגו, מדינות אמריקה הלטינית, ומדינות ערב. באחרונה, סוף-סוף, מתחילה גם מגמה של לחץ גדול על ההפרות של ארה"ב. וזה חוץ מלהזכיר שהם בהרבה מקרים עובדים בחתך רוחבי, כמו "זכויות נשים" ולא מתמקדים באזור ספציפי.

אולי כדאי שנתפקח ונצא מהפראנויה. העולם לא סובב סביבנו, למרות שאנחנו חושבים שכן. יש מצב שזה פשוט רגישות כזאת, או אולי נרקסיזם. סביר מאוד להניח שגם אילו היינו הממשלה הסודנית, הסינית, הבורמזית, הקובנית או האמריקאית, היינו מתלוננים על תשומת לב מופרזת מוקדשת להפרות זכויות אדם שלנו, לעומת של אחרים.

והרי, אם כבר, אז עצם העובדה שהביקורת על המדיניות הישראלית לא הביאה למימוש ההגדרה עצמית פלסטינית כבר עשרות שנים – מעידה דווקא על כך שעדיין אין לחץ מספיק.

2) אם לחץ יביא את סוף הכיבוש – מה רע בכך?

ואתם יודעים מה, נניח לרגע שבאמת יש תשומת לב רבה לסכסוך הישראלי-פלסטיני, יותר מאשר לעניינים בוערים אחרים בקהילה הבינלאומית  – האם זה בהכרח רע? הרי אם הלחץ בא למנוע אי-צדק ושלטון דיכוי-צבאי, למה אנחנו מפחדים ממנו? העלאת החשיבות של עניינים בינלאומיים אחרים היא חשובה, אבל אין לכך כל השפעה על התביעה ללחוץ על ישראל בעניין הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

3) לייק איט אור נוט, אנחנו סכסוך מקומי עם השלכות גלובאליות.

הסכסוך הישראלי-פלסטיני זוכה לתשומת לב גדולה במיוחד בגלל שהוא סכסוך עולמי, ולא רק מקומי. יש לו השפעה מכרעת על ערעור היציבות בכל העולם. אנחנו פנינו למעצמות כדי שיעזרו ליישוב, נעזרנו בהצהרת בלפור של האימפריה-האנגלית, ואחר כך בסיוע צבאי מהצרפתים, ועכשיו האמריקנים. בוודאי שיש לכל זה השלכות גם עליהן. הרי ארה"ב הכריזה באמצע 2007 שהיא מתכוונת לשפוך 63,000,000,000$ על ציוד צבאי לישראל, מצרים, ערב הסעודית ומדינות המפרץ, בנוסף למיליארדים שהיא משקיעה בכל יום בעיראק. בקלטת שמע של בן לאדן (נובמבר 2007) נאמר בפירוש ש"סדרת הפיגועים ב-11 בספטמבר 2001 בוצעה כמחאה על ההשתלחות האלימה של ארצות-הברית וישראל בפלסטין ובלבנון". זאת אומרת שהסכסוך הישראלי-פלסטיני הוא סמלי לעולם המוסלמי ביחסיו עם העולם המתועש, והוא חייב להגיע לפתרון. זה לא רק אינטרס שלנו, אבל גם שלנו.