1) כי העמים הערבים שונים זה מזה.

תגידו, התחלקתם על הראש? למה שלא נפנה מחוזות ברוסיה מיושביהם, בתיהם, קרקעותיהם ואורח חייהם -בניגוד לרצונם- כדי ליישב את הצוענים? או שנפנה בכפייה תושבים מהמפרץ כדי ליישב בהם את הכורדים? גם להם יש עוד מדינות, אז מה?…  באמת, אין כל סיבה מוצדקת לכך שהפלסטינים יעזבו לארץ אחרת. מה אם היו אומרים שכל האמריקאים האנגלוסקסים יחזרו לאנגליה, איפה שחיים דוברי האנגלית?

התשובה היא: בגלל שלפנות אנשים מהמקום שבו הם חיים מזה דורות זה פשוט דפוק, לא מוסרי וחסר היגיון. זה ייצור עוינות לא נורמלית, זה אכזרי ופסול מבחינה מצפונית, וזה לא יותר מאשר ניסיון לתקן עוול אחד ע"י יצירת עוולות אחרים. מה, היה נראה לכם הגיוני לפנות את הישראלים שנולדו בארץ כדי ליישב בהם את הפליטים מסודן? מה פתאום?! גם לא תמורת פיצוי או בחסות מעצמות.

אז מה מציעים כאן למעשה? שתושבי יפו וראמאללה יעברו למרוקו? לכוויית? לעומאן? לג'יבוטי? מה, צריך באמת להסביר למה זה טיהור אתני הוא רעיון מופרך? אז בבקשה: הקלישאה הזאת מניחה שכל המדינות הערביות הן אותו הדבר, ולא מקבלת את הגיוון הרחב של התרבויות, כיתות-הדת, המאכלים, המנהגים, הפוליטיקה, הדיאלקטים והסביבה שהם מייצגים. הרי המדינות הערביות אפילו מרגלות ונלחמות זאת בזאת (סעודיה-כווית ועיראק, מצרים-סודן, ירדן-סוריה-לבנון, ועוד). הן רחוקות מאוד מלהיות מקשה אחת. לפי אותו ההיגיון אין בעיה לגרמנים לוותר על אלזס-לורן, או להגר לאוסטריה ושוויץ, בגלל השפה המשותפת; או שכל איטלקי צריך להרגיש בבית בפינלנד, פשוט בגלל שיש בשתי המדינות רוב לבן-נוצרי. זה שטויות במיץ. יש מאות-מיליונים של ערבים, והם שייכים לקבוצות שונות, עם היסטוריה ושפה שונה, ואין קשר בין הדברים.

(חוץ מזה, כדאי לדעת, שמתוך 22 החברות בליגה הערבית, 1 היא "פלסטין" ועוד שלוש אינן ערביות בכלל. כך שאין 22 מדינות ערביות עדיין…)

2) כי אין צורך בכך.

ובכלל, למה לתת עליונות לתביעה היהודית על פני זו הפלסטינית? מדוע איננו יכולים לקבל את הארץ כשייכת לכולם? אנחנו גם ככה חיים כאן יחד עשרות שנים.

3) כי זה נימוק מסוכן לישראל.

ולסיום, זה גם נימוק מסוכן מאוד לישראלים. אם מניחים שנסיבות פוליטיות ועתיד האזור הם הנימוק לביטול הזכות להגדרה-עצמית, הרי שזכותנו כיהודים להגדרה עצמית בארץ נמצאת בסכנה גדולה הרבה יותר.